WĘDZARNIE ELEKTRYCZNE - NATURALNY DYM ZE ZRĘBKÓW

  • Drewniana konstrukcja.

    Podwójne ściany z suszonego drewna, łączonego metodą na tzw. pióro-wpust, z wewnętrzną izolacją termiczną.

  • Wyposażona w grzałkę elektryczną.

    Wymaganą temperaturę w komorze wędzarni osiągamy dzięki zainstalowanej grzałce elektrycznej o mocy 2000 W, sterowanej cyfrowym regulatorem temperatury z algorytmem PID. Żądaną temperaturę sterownik utrzymuje z dokładnością do 1°C.

  •   Zawiera wysokiej klasy generator dymu firmy DYMBOX.                                                                                                 

    Naturalny dym uzyskujemy za pomocą generatora dymu wytworzonego z grubościennej stali nierdzewnej, paląc zrębki wędzarnicze.

 

O WĘDZARNIACH

Wykonane z suchych desek (łączonych metodą na tzw. pióro-wpust) na zewnątrz i wewnątrz komory. Pomiędzy ścianami desek znajduje się izolacja termiczna w postaci wełny mineralnej o grubości 5 cm.

Wędzarnia posiada sterownik z algorytmem PID co oznacza, że inteligentnie steruje on mocą grzałki i sprawia, że wędzarnia jest bardzo ekonomiczna i trzyma zadaną temperaturę    z dokładnością do 1°C. Zużycie prądu przez wędzarnię przy temperaturze komory 60°C i temperaturze zewnętrznej 0°C wynosi około 0,9kW/h. W trakcie całego procesu wędzenia, który trwa zwykle 6 godzin koszt prądu wynosi około 3 zł.

W wędzarni na dnie zamontowany jest wentylator, który używany jest tylko do suszenia mięsa przed jego wędzeniem. Wnętrze komory wędzarni w dolnej części wyłożone jest blachą nierdzewną, która ułatwia czyszczenie oraz podnosi poziom bezpieczeństwa. Grzałka przytwierdzona do 2 mm stalowej blachy stanowiącej element ochronny przed kapiącym tłuszczem.

Wędzarnia wyposażona jest w generator dymu firmy Dymbox. Sterowanie całym procesem wędzenia odbywa się za pomocą panela umieszczonego w przedniej części. Z powodu posiadanego ocieplenia (model 165 nie posiada docieplenia) konstrukcja umożliwia wędzenie nawet przy ujemnych temperaturach i bez problemu osiąga temperaturę 100°. Dzięki temu nie będą Państwo musieli sparzać wędlin przed konsumpcją co bardzo upraszcza proces wędzenia. Wędzarnia posiada dodatkowe zabezpieczenie, które przy 120°C w komorze rozłączy zasilanie aby zapobiec zapaleniu się drewna.

Zamówienie posiada wszystkie akcesoria potrzebne do wędzenia tj: kije, kratkę oraz startowy zestaw zrębków wędzarniczych, czyli wszystko co potrzebne do wędzenia na ciepło i zimno.

Wędzarnia posiada rok gwarancji.

Wysyłka na palecie lub odbiór osobisty.